Atelier Joanny Klimas w Warszawie

     Życzeniem naszej klientki Joanny Klimas było stworzenie miejsca, które łączy w sobie sklep, kawiarnię i wzorcownię. Miejsca, w którym klientki nie tylko mogłyby przymierzyć projektowane przez Nią ubiory, ale także podyskutować przy dobrej kawie i zrelaksować się przeglądając albumy o modzie z prywatnych zbiorów właścicielki. Ponadto projektantce zależało na uzyskaniu przestrzeni, która umożliwi organizację autorskich pokazów mody.

     Punktem wyjścia było pytanie, jak oddać styl projektowanych przez Joannę Klimas ubrań poprzez charakter wnętrza tak, aby stanowiły organiczną całość.

     Joanna Klimas wielokrotnie podkreślała, że chce kobiety ubierać, a nie przebierać. Jej projekty są proste w formie, pozbawione zbędnych ornamentów, a jednocześnie wyraziste i zaskakująco świeże. I takie też miało być wnętrze pracowni.

     Zdecydowaliśmy się zachować wyjątkowy klimat warszawskiego Muranowa lat 50-tych szanując zastane detale. Unikając nadmiernej ingerencji w historyczne wnętrze nie chcieliśmy jednak wiernie odtwarzać jego dawnego wyglądu. Wykorzystując oryginalne parkiety, faktury ścian i kraty okienne dążyliśmy do stworzenia świeżego, minimalistycznego wnętrza, które nie tracąc wyrazistości będzie tłem dla projektów Joanny Klimas.

     Atelier na Muranowskiej to otwarta przestrzeń składająca się z dwóch wysokich sal (4,5 metra) wykończonych oryginalną socrealistyczną sztukaterią i połączonych monumentalnym portalem. Szczególnie dumni jesteśmy z antresoli, która dzięki wyjątkowej konstrukcji jest bardzo funkcjonalna, będąc jednocześnie główną ozdobę salonu. Stworzenie jej pozwoliło na uzyskanie dotatkowej powierzchni, na której na codzień znajdują sie stoliki kawiarni i czytelni, a która podczas pokazów mody zmienia się w rodzaj trybuny dla widzów. Lekka, ażurowa konstrukcja pokryta szkłem nie przytłacza wnętrza, a światło dzienne wpada swobodnie na niższy poziom, gdzie znajduje się wielofunkcyjna szafa. Eleganckie schody nawiązujace kształtem do krawieckich nożyc zachowują lekkość, mimo przenoszenia ogromnych obciążeń.

     Cała antresola została podświetlona ponad 120 świetlówkami z możliwością  regulacji światła w 6 strefach ekspozycyjnych, co pozwala na doskonałe oświetlenie przestrzeni pokazowej, mieszczącej się na dolnej powierzchni.

     Uzyskany efekt odpowiada potrzebom naszej klientki. Otwarte wnętrze, w którym ubrania powstają wprost na oczach klientek, niczego nie ukrywa.

Następny projekt

Wyjątkowe powierzch...

Następny projekt

realizacja w Japonii

PODOBA CI SIĘ
TEN PROJEKT?

Przygotujemy ofertę
specjalnie dla
Ciebie.

Skontaktuj się z
nami