BLOG+

podsumowanie roku 2020

2020-12-31

Darek Gocławski

W roku 2020 mieliśmy okazję otworzyć sklepy dla marek: Fielmann, PUMA, PSG, T-Mobile, Tommy Hilfiger, Tommy Sport i innych.

Większość lokali powstała w oparciu o nasz manual. Marki zagraniczne opracowaliśmy w oparciu o standard z zagranicy.

Jeśli chodzi o projekty, to wykonaliśmy ponad 150 inwentaryzacji i projektów na terenie całej Polski.

Poza ww. pracami, udało nam się otworzyć (a właściwie przygotować do otwarcia) trzy restauracje i kilka biur.

Najtrudniejszą realizacją był projekt kawiarni z piekarnią Charlotte przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Przy okazji spełniliśmy marzenie: oswoiliśmy groźny budynek KC PZPR wprowadzając do niego piekarnię i kultowe miejsce spotkań. A wszystko to pod czujnym okiem konserwatora i w bardzo trudnym wnętrzu. Na marginesie: budynek powstał w 1954 roku, w ciągu 13. miesięcy. Miał ogrzewanie w podłodze i w suficie. Posiadał ręcznie prowadzona windę z garażu do pokoju tow. Gomułki. Kotłownia była zaprojektowana z wręcz wojskową precyzją i przypomina wnętrze łodzi podwodnej. Niesamowity obiekt.

Zespół pracowni zmniejszył się i podobnie nasza aktywność w mediach uległa wyciszeniu ale z drugiej strony otworzyliśmy się na cowork i udostępniliśmy miejsca do pracy czterem studiom graficznym, malarce i domowi wydawniczemu.

Przeprowadziliśmy kilka wykładów (online) i popełniliśmy kilka artykułów.

Rok był bardzo spokojny i raczej wyciszony.

Większość z nas pracowała zdalnie a dzięki pomocy świetnych informatyków i sieciowców, nasze połączenia z serwerami, plikami i z kolegami z zespołu były płynne i bardzo wydajne.

Ciekawe, co przyniesie 2021 rok?