Restauracja Cafe Mozaika

Mieliśmy przyjemność tchnąć życie w legendarne miejsce spotkań bohemy warszawskiego Mokotowa.

Mozaika na ul. Puławskiej istnienie od 1963 roku. To najmodniejszy lokal stolicy lat 70. Każdy detal "starego" wnętrza ma swoich gorliwych obrońców. Mury były przesiąknięte rozmowami Kieślowskiego, Gruzy, Lindy, Hoffmana. Pokolenia Warszawiaków kojarzą tę restaurację z charakterystycznym menu, dansingami i neonem. Minęło kilkanaście lat od ostatniego remontu i przyszedł czas na rewitalizację lokalu. Na jego reanimację. Zostaliśmy poproszeni o działanie na tym żywym i bardzo wymagającym organizmie. Udało nam się zachować duszę Mozaiki i wypędzić ducha starych czasów. efekt przerósł oczekiwania i przyciąga każdego dnia setki gości.

Postanowiliśmy usunąć stare dekoracje i odsłonić betonowe kolumny. Tak powstała oś projektu oparta o kontrast czerwonej marmurowej posadzki z bielą i chropowatością słupów.

Wprowadziliśmy najprostsze materiały "z epoki": mosiądz i dębowe listewki w boazerii. Tak została zdefiniowana estetyka projektu.

Zdecydowanie poprawiliśmy funkcjonalność lokalu dzięki zaaranżowaniu kilku różnych stref (dla różnych oczekiwań konsumentów), otwierając się na ogród, organizując komfortowe łazienki i całkowicie zmieniając układ kuchni. Tak zapewniliśmy funkcjonalność restauracji.

Dodaliśmy starannie zaprojektowane oświetlenie funkcyjne w postaci mini reflektorków podświetlających stoliki i wybrane miejsca oraz oświetlenie "klimatyczne" w postaci świetlówek na tle złotych kinkietów.

Całość spięliśmy spektakularnym lustrem na tle baru. Lustro składa się z dziesiątek mniejszych powierzchni a całość w niesamowity sposób odbija ruch z ulicy Puławskiej. Kształty luster są wiernym odbiciem kształtów legendarnego neonu "MOZAIKA".

Restauracja zachowała swoich dotychczasowych fanów i z każdym dniem zdobywa nowych gości.

Projekt tego miejsca był bardzo trudny i wymagał wielu miesięcy batalii w urzędach, rozwiązywania trudnych detali meblarskich, instalacyjnych i proceduralnych. Udało się stworzyć świetną atmosferę dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu rzemieślników, fachowców i projektantów.

Projekt logo Mozaika jest dziełem Cuda Wianki Studio.

Projekt wnętrz: Dariusz Gocławski, Olivia Zuk, Jacek Strzembkowski.

Projekty mebli: Olivia Zuk, Krzysztof Kołodziejski, Paulina Karwowska.

Nadzory: Janusz Kościołowski.

Zapraszamy na spacer po wnętrzu:   TU.

Następny projekt

Rewitalizacja biura ...

PODOBA CI SIĘ
TEN PROJEKT?

Przygotujemy ofertę
specjalnie dla
Ciebie.

Skontaktuj się z
nami